Home     Contact Us         Log in
Apr 07
Saturday
Sakyong and Family
Wiadomość od Sakyonga Miphama Rinpoche

20 marca 2018 r.

Do szlachetnej społeczności Shambhali

Piszę do Was dzisiaj z otwartym i czułym sercem. Jesteśmy teraz w czasie głębokiej refleksji, ale również bólu, pomieszania i zranienia. Taka głęboka refleksja jest możliwa dzięki śmiałości i odwadze osób, które doświadczyły w naszej społeczności krzywd lub alienacji. Zostało rzucone światło na to, jak wiele jeszcze uzdrawiania przed nami, jaki ogrom pracy w tworzeniu bardziej sprawiedliwego, wyrozumiałego, wrażliwego i silnego społeczeństwa, w którym każdy czuje się szanowany, usłyszany, bezpieczny i traktowany z godnością.

Wszyscy potrzebujemy zastanowić się nad tym, w jaki sposób nasze własne działania mogły ranić innych, w jaki sposób możemy poprawić nasze zachowania teraz i w przyszłości tak, byśmy w pełni uczestniczyli w dojrzewaniu naszej społeczności. Mamy wielkie szczęście posiadając nauki o byciu wojownikiem Shambhali. Teraz musimy je ucieleśnić i zamanifestować na poziomie osobistym, w relacjach międzyludzkich i społecznie. Przyszłość naszego społeczeństwa zależy od tego, czy nasze postępowanie będzie zgodne z tak drogimi nam pryncypiami.

Ja osobiście kontemplowałem życzliwość. Czuję, że dla naszej społeczności to odpowiedni czas na autentyczną pracę z tą jakością, jako bezpośrednią metodąodnoszenia się do głębokich zranień społecznych. Zachęcam Was wszystkich do tej pracy, w każdy możliwy dla Was sposób, choćby zaczynając od krótkiej kontemplacji: jak być bardziej życzliwym. Mimo, że może się to wydawać działaniem nazbyt uproszczonym, pozwoli nam wszystkim dotknąć naszej własnej dobroci i życzliwości, by wspólnie tworzyć silne, troskliwe i dobrze prosperujące społeczeństwo.

W przeszłości nasza społeczność stawiała czoła trudnym kwestiom, co prowadziło do głębszego zrozumienia i harmonii. Czy jesteśmy w stanie usłyszeć innych, nawet jeśli to trudne, pozostając jednocześnie w przestrzeni życzliwości i otwartości serca? Aby pójśćnaprzód musimy połączyć nasze człowieczeństwo z głęboką mądrością. Drogąosiągnięcia tego jest życzliwość/dobroć.

Chciałbym byście wiedzieli, że jestem oddany i w pełni będę się angażował w tę ważnąpracę razem z Wami. Zachęcam Was do osobistego zaangażowania się w zasady bycia wojownikiem i inspirowania do tego innych. Obyśmy kontynuowali wspólną pracę na tej drodze wspólnoty, odwagi, głębokiego słuchania, a zwłaszcza życzliwości.

Wasz, z sercem życzliwości,

Sakyong

W kwietniu Sakyong zaoferuje społeczności Shambhali dalsze nauki dotyczące tematu krzywdy i uzdrawiania.

Post Tags: , , , ,

Sorry, comments for this entry are closed at this time.Website Development by Blue Mandala using Wordpress MU.
All content and source Copyright © 1994-2021. Shambhala International (Vajradhatu), Shambhala, Shambhala Meditation Center, Shambhala Training, Shambhala Center and Way of Shambhala are registered service marks of Shambhala USA
Privacy Policy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Translate »